Çocuk Sağlık Sigortası Nedir? Faydaları Nelerdir?

Çocuk sigortası, çocuklar için yaptırılabilecek bir tür sigortadır.

Çocuk sigortası, çocuklar için yaptırılabilecek bir tür sigortadır. Çocuk sigortası genellikle çocukların sağlık sorunlarına veya acil sağlık durumlarına karşı koruma sağlar ve tedavi, ambulans, hastane giderleri veya evde bakım gibi giderleri kapsar. Ayrıca çocuk sigortası çocukların eğitim veya üniversite giderlerini de karşılamak için yaptırılabilir. Bu sigorta poliçeleri çocukların yaşına, sağlık durumuna, eğitim veya üniversite giderlerine göre farklılık gösterebilir. Çocuk sigortası çocukların gelecekteki ihtiyaçlarını düşünerek yaptırılması önerilir.

Çocuk Sigortasının Faydaları

Çocuk sigortasının bazı faydaları şunlardır:

 1. Sağlık Sorunları: Çocuklar için yaptırılan çocuk sigortası, sağlık sorunlarına veya acil sağlık durumlarına karşı koruma sağlar. Tedavi, ambulans, hastane giderleri veya evde bakım gibi giderleri kapsar.
 2. Eğitim ve Üniversite Giderleri: Çocuk sigortası, çocukların eğitim veya üniversite giderlerini karşılamak için yaptırılabilir. Bu sayede çocukların gelecekteki eğitim ihtiyaçları karşılanmış olur.
 3. Gelecek Planlaması: Çocuk sigortası, çocukların gelecekteki ihtiyaçlarını düşünerek yaptırılması önerilir. Bu sayede çocukların gelecekteki sağlık, eğitim veya üniversite giderleri gibi ihtiyaçları karşılanmış olur.
 4. Finansal Güvenlik: Çocuk sigortası, çocukların sağlık veya eğitim gibi giderleri karşılamak için ekstra bir finansal yük olmaktan kurtarır. Bu sayede çocukların sağlık ve eğitim ihtiyaçları karşılandığından aile bütçesine katkı sağlar


Çocuklar bir aile için en değerli varlıktır, ancak tehlikelerin ve tuzakların her zaman köşede olduğunu biliyoruz. Bunun için, sağlıklarını olumsuz yönde etkileyebilecek bir hastalık, yaralanma veya öngörülemeyen herhangi bir olayın sonuçlarına karşı özel korumaya ihtiyaçları vardır.

Çocuk sigortası ne için?

Ne yazık ki, ebeveyn olmak sadece eğitim faktörüyle değil, aynı zamanda yardım ve her şeyden önce küçüklere karşı koruma ile bağlantılı çok büyük sorumluluklar içerir. Ebeveyn olmak aynı zamanda aile birimine bakmak ve hem duygusal hem de ekonomik açıdan sağlamlığını garanti etmek demektir. Bu nedenle hayatın ve gündelik hayatın önümüze koyduğu tuzaklara karşı kendimizi sigortalamamız son derece önemlidir. Sigorta, çocuklarınızın sağlığını tam olarak güvence altına alır ve güvenliklerini etkileyen hoş olmayan olaylar durumunda size gelecekteki güvenliği sağlar. Politika, çocuklarınızın bir kaza geçirmesi veya hastalanması durumunda güçlü finansal desteği garanti eder. Böyle bir yaralanmanın neden olabileceği ekonomik sonuçlara dikkat etmek zorunda kalmadan yalnızca çocuklarının sağlığı ve iyileşmesi ile ilgili endişeleri kanalize etmede çok yardımcı olabilir. Bir ebeveyn ancak bu şekilde, aile biriminin bütünlüğü ve ailesinin sağlığı ve güvenliği için her şeyi yaptığını gerçekten gösterebilir.

Çocuk Sigortası Neleri Kapsıyor?

Sigorta, kazara ev kazaları veya okuldan ayrılırken sadece karşıdan karşıya geçmek gibi çocuklarınızın yaralanabileceği tüm olası durumları kapsar. Politika aynı zamanda, çocukların geçici veya kalıcı sakatlıklarına yol açabilecek uzun süreli hastalıklar veya talihsiz afetler nedeniyle maruz kaldığı tüm durumları da kapsar.

Bu tür olaylara karşı sigorta yaptırmak gerçekten çok önemli ve sigortamdakik.net bu kadar hassas konularda gösterdiği yetkinlik ve hassasiyet için optimal bir çözüm sunuyor.

Bu sağlık politikası ne sağlar?

Ama sırayla gidelim. Sağlık sigortası, kendimizi ve aile üyelerimizi korumak için ideal bir poliçedir, bu nedenle bugün birçok kişi farklı olası seçenekler arasından seçim yaparak bundan faydalanmaktadır:

 • Hastalık;
 • Kendi kendine yeterlilik kaybı;
 • 0-15 yaş arası çocuklar.

Aile ihtiyaçlarına ve dinamiklerine göre özelleştirilebilen ve uyarlanabilen tüm politikalar.

İlk ikisi önceki makalelerde zaten ele alınmıştı, bugün çocuk politikasının ne sağladığına ve ne tür koruma sağladığına odaklanmak istiyoruz.

Neden Çocuk Sağlık Sigortasını Seçmelisiniz?

Çocuklarınız hasta olduğunda, onlara yardım etmek için elinizden gelen her şeyi yapabilmeyi dilersiniz. İşte tam da bu nedenle, sizi ve çocuğunuzu zor zamanlarda takip edebilecek, size destek olabilecek ve daha fazla endişeye mahal vermeyecek bir politika tasarlanmıştır.

Çocuk sağlık sigortası hakkında bilmeniz gerekenler.

Poliçe için ödenecek ücret çocuğun yaşına göre değişmekte olup, sigorta tutarını belirleyen üç farklı bant bulunmaktadır.

Ve tüm sigortalarda olduğu gibi, bilmek güzel olan dahil edilenler ve hariç tutulanlar vardır.

Politika normalde şunları kapsar:

 • Kabuller, müdahaleler ve gündüz hastaneleri;
 • Ciddi hastalıklar;
 • Büyük ameliyatlar;
 • Hastaneye yatış öncesi ve sonrası;

Şunları da dahil etmek mümkündür:

 • Ziyaretler ve değerlendirmeler;
 • Yüksek uzmanlık ve fizyoterapi tedavileri;
 • Hastaneye yatış ödeneği;
 • Harcırah başına kabul sonrası nekahet dönemi;
 • Hastaneye kaldırılmayan kazalar;
 • İkame sermayesi.

Ayrıca telefonla tıbbi konsültasyon, doktor veya ambulans gönderme, nakil veya tıbbi geri dönüş gibi bir ilk yardım da vardır.

İstisnalar ise şunlarla ilgilidir:

 • Satın alınmayan garantiler;
 • Alkolizm, uyuşturucu bağımlılığı, AIDS veya HIV pozitif olan kişiler;
 • Sigortanın şart koşulması sırasında hazırlanan sağlık anketinde açıkça bildirilen istisnalar;
 • Ruhsal Bozuklukların Tanısal ve İstatistiksel El Kitabı tarafından tanınan, genel olarak akıl hastalıkları ve ruhsal bozuklukların sağlık hizmetleri ve tedavisi, psikoterapi;
 • Sağlık hizmetleri, estetik tedaviler ve müdahaleler, fiziksel kusurlar veya doğuştan malformasyonlar (yeni doğanlar veya neoplazmalar için istisnalar);
 • Resmi tıp kuruluşu tarafından tanınmayan sağlık hizmetleri;
 • Genel olarak hava sporları uygulamasından veya motor yarışlarına katılımdan kaynaklanan yaralanmalar ve ilgili testler ve bazı tehlikeli sporların uygulanmasından kaynaklanan yaralanmalar.
 • Diş bakımı ve protezler

Sağlık sigortası yaptırmak, örneğin kazalardan sonra, ameliyata başvurmak ve hastanede kalmak gibi talihsiz bir durumda “daha ​​rahat hissetmenizi” sağlar; seçilen poliçenin belirlediği maksimum limitler dahilinde anestezi, cerrahi masraflar ve ameliyathane gibi masraflar genellikle temel sigorta kapsamındadır. Ayrıntıya girersek, belirli ameliyatlara özel sağlık sigortası bulabiliriz veya ayrıca her hastalık günü için bir miktar sunan bir günlük ödenek poliçesi seçebilirsiniz.

Bir sağlık poliçesi ile sigortalama eyleminde, poliçe sahibinden, sonunda tamamen poliçe sözleşmesinin bir parçası olan bir sağlık anketi doldurularak sağlık durumu hakkında bilgi istenir. Anket, sağlık sorunlarının gizlenmesine atfedilebilecek eksiklikler veya birkaç açıklama varsa, sigorta talebini önceden bile reddedebilecek sigorta şirketinin kabulünü sağlamak için kesin ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır.

Sizde çocuklarınızı geleceğin bilinmezlerine karşı güvende tutmak ve uygun fiyatlar çerçevesinde sigorta teklifi almak için bizlere buradan ulaşabilir uzman personelimizden destek alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir